تصویر روز
تولید بیش از 43 درصد آهن اسفنجی کشور در گروه فولاد مبارکه


 در سال 1397 کل آهن اسفنجی تولید شده در کشور (شرکتهای تابعۀ ایمیدرو) بالغبر 24 میلیون تن بوده است که سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان، تولید به بیش از 10 میلیون و 560 هزار تن است.
مختار بخشیان، معاون بهرهبرداری فولاد مبارکه، این خبر را داد و گفت: در سال گذشته، در واحدهای احیا مستقیم 1 و 2 شرکت فولاد مبارکه 7میلیون و 15 هزار تن، در فولاد هرمزگان بیش از یکمیلیون و 691 هزار تن، در مجتمع فولاد سبا یکمیلیون و 251 هزار تن و در شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از 554 هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد کشور، عرضۀ 7 میلیون و 50 هزار تن انواع محصولات فولادی در برنامۀ سال 1398 شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته است که این میزان عرضه نسبتبه مدت مشابه سال قبل 4.6 رشد نشان میدهد.
او در همین خصوص ادامه داد: در بخش تولید کلاف گرم در شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید 6 میلیون و 500 هزار تن محصول برنامهریزی شده است که رشد 2 درصدی را نشان میدهد. همچنین در بخش محصولات سرد و پوششدار شرکت فولاد مبارکه نیز تولید یکمیلیون و 580 هزار تن و رشد 2 درصدی نسبتبه مدت مشابه سال 97 در دستور کار قرار گرفته است.معاون بهرهبرداری فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: مدیریت و کارکنان شرکت فولاد مبارکه مصمماند تا همانند سالهای قبل اهداف شرکت و راهبردهای خردمندانۀ رهبر معظم انقلاب اسلامی در رونق تولید را محقق کنند.نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 357
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

ارتقاء امنیت وب با وف بومی