تصویر روز
میزان آلایندگی فولاد مبارکه بنابر تأیید سازمان محیط زیست کمتر ازحدمجاز است


تهران-ایرنا
مدير روابط عمومي شركت فولادمبارکه اصفهان‌ گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان تنها مرجع رسمی و قانونی کشور، میزان آلایندگی این مجتمع را پائین تر از حد مجاز استاندارد تشخیص داده است.

محمد ناظمی هرندی درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار داشت: دوشنبه 17شهریورماه جاری در یکی از بخشهای خبری شبکه دو تلویزیون به نقل از نماینده مردم محترم مبارکه درمجلس شورای اسلامی در خصوص آلایندگی مجتمع فولاد مبارکه خبری پخش شد که عاری از واقعیت است.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست با وجود نظارتهای سختگیرانه و کنترل‌های مستمر، میزان آلایندگی این مجتمع را پائین تر از حد مجاز استاندارد ارزیابی کرده است.

ناظمی هرندی اضافه کرد: موضوع شبهه افکنی نماینده یادشده در رابطه با واگذاری ساختمان نیمه کاره در جوار این کارخانه، باید توضیح داد که براساس تفاهم به عمل آمده با سازمان حفاظت محیط زیست، این تفاهم در راستای ایجاد نخستین دانشکده فناوری‌های محیط زیست در ارتقای سطح دانش و مهارت‌های زیست محیطی تدوین شده است.

وي اذعان داشت: گرچه این اقدام عملیاتی نشد، ولی نشانگر اعتقاد مدیریت این مجتمع به مقوله محیط زیست است.

چندی پیش، رجبعلی قاسمی معاون فنی اداره کل محیط زیست اصفهان اعلام کرد: فولاد مباركه اصفهان از سال 1387 با نصب فیلترهای لازم میزان آلایندگی خود را به پايين‌تر ازحد استاندارد رسانده‌ است‌ و در عین‌ حال خروجی‌های اين شركت نیز از سال 1387 به طور مداوم توسط سازمان حفاظت محیط زیست اندازه‌گیری شده و پايين‌تر از ميزان استاندارد مي‌باشد.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 1959
5.5/10 (تعداد آرا 30 نفر )

ارتقاء امنیت وب با وف بومی