تصویر روز
فولاد هرمزگان میزبان بزرگان صنعت فولاد ایران و جهان


نشست خبري مديرعامل فولادهرمزگان روز دوشنبه 1392/9/25با حضور اصحاب رسانه و با هدف تشريح برنامه ها و اهداف برگزاري شانزدهمين سمپوزيوم فولاد ايران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرنامه فولاد، در اين نشست که با حضور بيش از 30 خبرنگار و عکاس برگزار شد، مرتضي آقاجاني با اشاره به تاريخچه و سير صعودي فعاليت هاي مختلف فولادهرمزگان از ابتداي تاسيس تاکنون اظهار داشت: فولادهرمزگان به عنوان توليد کننده بزرگ غرب استان هرمزگان توانسته با ترسيم اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود، نقش به سزا و تأثيرگذاري بر روي اقتصاد اين منطقه داشته باشد.
مديرعامل فولادهرمزگان اين شرکت را موتور محرکه ديگر صنايع پايين دستي خواند و افزود: با حضور فولادهرمزگان و نقش مستقيم و غيرمستقيم اين بنگاه اقتصادي در اشتغالزايي و افزايش رشد اقتصادي مشاغل وابسته به اين صنعت، شاهد افزايش چشمگير رشد اقتصادي در صنايع کوچک وابسته به صنعت فولاد نيز بوده و هستيم. فولادهرمزگان اگرچه در ابتدا در مباحث جنبي و تعميراتي خود در اين منطقه دچار اشکال بود اما امروز با روند رو به رشد صنعتي شدن اين منطقه شاهد آن هستيم که حجم عمده اي از فعاليتهاي اين مجتمع به دست تلاشگران توانمند استان هرمزگان انجام مي‌گيرد.
آقاجاني برپايي شانزدهمين سمپوزيوم فولاد در فولادهرمزگان را تاکيد بيشتر برشناساندن مزايا و توانمندي هاي فولادهرمزگان به بزرگان صنعت فولاد ايران و جهان ذکر کرد و ادامه داد: سمپوزيوم فولاد قدمت تاريخي دارد و ما دنباله رو اهداف از قبل ترسيم شده سمپوزيوم هستيم. همانطور كه اطلاع داريد فولاد خوزستان ميزبان دوره قبلي سمپوزيوم بوده و دوره قبل از فولادخوزستان نيز اين نشست علمي و تخصصي در فولاد مبارکه اصفهان برگزار گرديد كه به حق ميتوان گفت يکي از بهترين برنامه هاي برگزار شده بوده و نتايج بسيار خوبي هم در پي داشته است.
مديرعامل فولادهرمزگان افزود: به مناسبت دومين سالگرد افتتاح فولاد هرمزگان و رسيدن به يک و نيم ميليون تن توليد، برآن شديم تا با تقارن اين دو اتفاق مبارك، ميزباني سمپوزيوم فولاد92 را با حمايت، کمک و همراهي شركت فولاد مبارکه اصفهان بر عهده بگيريم. به يقين ما مي‌توانيم با برپايي اين سمپوزيوم در فولادهرمزگان كاري در خور فولادمبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان به نمايش گذاريم. البته جلسات متعددي در اين زمينه بين انجمن آهن و فولادايران، فولاد مبارکه، فولادهرمزگان، دانشگاه هرمزگان و ارگانهاي استان هرمزگان تشکيل شده تا تدارکات لازم براي برگزاري اين سمپوزيوم صورت گيرد و ما شاهد برگزاري هرچه بهتر سمپوزيوم فولاد 92 در فولادهرمزگان باشيم.
آقاجاني در ادامه افزود: همانطور که در بخش توليد با حمايت هاي همه جانبه فولادمبارکه، به ثبت رکوردهاي متعددي دست پيدا کرده ايم و اين ركوردها در تاريخ صنعت كشور، ماندگار شده و به عنوان يک الگو پياده خواهد شد انشاا... مي توانيم در برگزاري اين سمپوزيوم نيز با ارائه برنامه اي دقيق و مناسب به اهداف از پيش تعيين شده اين برنامه برسيم.
مديرعامل فولاد هرمزگان یادآور شد: مزیت های محیطی، مواد و نیروی انسانی و دانش فنی به عنوان محورهای اصلی شانزدهمین سمپوزیوم فولاد تعیین شده که مقالات ارسالی نیز در حوزه‌های یاد شده بوده است. تاکنون حضور 250 شرکت داخلی در این سمپوزیوم قطعی شده و 28 شرکت خارجی نیز از مهمانان این برنامه خواهند بود و تاکنون 208 مقاله در محورهای اعلام شده به دبیرخانه سمپوزیوم رسیده و این روند تا پایان مهلت دریافت مقالات همچنان ادامه خواهد داشت.
آقاجاني با اشاره به حضور تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس و دعوت از چند شرکت از کشور ترکیه در این سمپوزیوم اظهار داشت: برخی از این کشورها از مهم ترین تولیدکنندگان گُندله که از مواد پرمصرف در صنعت فولاد است در اين سمپوزيوم شركت دارندكه زمينه لازم را برای همکاری‌های متقابل در این حوزه افزایش خواهد داد.
وی همچنین اضافه کرد: همزمان با سمپوزیوم یاد شده، نمایشگاهی نیز از توانمندی های صنعت فولاد برگزار می گردد که انتظار می رود در افزایش انگیزه برای سرمایه گذاری در این حوزه موثر باشد.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 مترمربع، ششم و هفتم اسفندماه سال جاري، با حضور حدود 700 مهمان و با همکاری انجمن آهن و فولاد ایران، شرکت فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان در بندرعباس برگزار می‌شود.
بنابر اين گزارش پيش از برپايي اين نشست خبرنگاران مدعو، با بازديد از خطوط توليد فولادهرمزگان از نزديك شاهد تلاشهاي فولادمردان خطه توليد بودند.
 


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 2783
5.4/10 (تعداد آرا 42 نفر )

ارتقاء امنیت وب با وف بومی