تصویر روز
رونمایی از تندیس صنعت سبز و سرآمد در میدان سبای شهر چمگردان


به همت شرکت فولاد مبارکه و با همکاری شهرداری و شورای شهر چمگردان و با الهام از مأموریت فولاد مبارکه در راستای تولید ملی با رویکرد همگرایی صنعت و جامعه با حضور مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه، مدیر مجتمع فولاد سبا، شهردار و اعضای شورای شهر چمگردان و جمعی از مردم شریف این شهر از تندیس صنعت سبز و سرآمد در میدان سبای شهر چمگردان با شعار «چمگردان شهر زندگی و سرزندگی» رونمایی شد.
در این آئین، ناظم الرعایا شهردار چمگردان، از مجتمع فولاد سبا به عنوان همسایه این شهر یاد و تصریح کرد: زمانی که صنعت و شهرها همجوار هم میشوند، دو راه پیش روی مردم و مسئولان قرار دارد. راه اول این است که ایشان دائماً با طرح مسائلی، سد راه توسعه صنعت و عمران کشور شوند، راه دوم اینکه صاحبان صنایع، مردم و مسئولان شهرها دست به دست هم بدهند و کمک کنند تا شرایط به گونه ای پیش رود که توسعه صنعتی و در ادامه آن آبادانی شهرها و کشور اتفاق افتد و در نهایت مردم منتفع شوند که مسلماً راه دوم به خیر و صلاح کشور است. وی در همین خصوص ادامه داد: ما بر این مدعا هستیم که همه باید برای اعتلای کشور و نفع عامه مردم تلاش کنند و این نقطه مشترکی است بین شهر چمگردان و فولاد مبارکه. به یقین تنها با این رویکرد و در سایه این وجه اشتراک است که میتوان منافع ملی را تأمین کنیم.
شهردار چمگردان با تأکید بر اینکه از ابتدا نیز تلاش ما برای حصول این نتیجه بوده است و در آینده هم همین مسیر و همکاری را با صنعت ادامه خواهیم داد، اظهار امیدواری کرد: نتیجه این همکاریها ایجاد شرایطی مناسب برای برقراری همزیستی مسالمت آمیز بین صنعت و شهرهای همجوار باشد.
وی تصریح کرد: در بحث حمایت از صنعت فولاد همین بس که خداوند در قرآن کریم در سوره حدید به نقش آهن در زندگی انسان‌ها تأکید و آن را مظهر قدرت معرفی فرموده‌اند. این در حالی است که امروزه نیز یکی از راه های شناخت توسعه‌یافتگی کشورها، میزان سرانه مصرف فولاد آنهاست و این رویدادی است که در دنیا اتفاق افتاده است، همانگونه که مشاهده میکنیم در کشورهای توسعه یافته میزان مصرف فولاد آنها، فاصله زیادی با کشورهای در حالتوسعه یا جهان سوم دارد.
ناظم الرعایا با بیان اینکه رعایت استانداردهای زیست محیطی  از سوی صنایع همجوار شهر چمگردان یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان چمگردان است، گفت: این جای بسی خوشحالی است که مسئولان فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا همواره در راستای مسئولیتهای اجتماعی خویش به این مباحث توجه جدی دارند و اقدامات خوبی در این راستا انجام داده‌اند.
وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای تولیدکننده بزرگ دنیا و توسعه‌یافته مشاهده میکنیم که کارخانه‌های فولادسازی در دل شهرها قرار دارند، افزود: به یقین در کشور ما نیز چنانچه حمایت از صنعت و اجرای مسئولیتهای اجتماعی از سوی صنایع به نحو احسن انجام شود، ما شاهد خواهیم بود که شهروندان همواره از این همجواری بیش از پیش خرسند و منتفع خواهند بود.
شهردار چمگردان با بیان اینکه رونمایی از تندیس صنعت سبز و سرآمد در میدان سبای شهر چمگردان از صنعت سبز در این منطقه خبر میدهد، افزود: طراحی و نصب این تندیس میتواند به همه صنعتگران و شهروندان این نوید را بدهد که مدیریت شرکت فولاد مبارکه و شهرداری و شورای شهر چمگردان به همراهی مردم شریف این شهر، همه و همه دل درگرو بهبود شرایط زیست محیطی  و حمایت هر چه بیشتر از صنعت دارند و ما این کار بسیار خوب را به فال نیک میگیریم و از همه کسانی که در این راه گام برداشته و برمی دارند، تشکر می کنیم.
مشارکت در عمران و آبادانی کشور یکی از اصلی ترین مأموریت‌های گروه فولاد مبارکه
به گزارش خبرنگار فولاد در ادامه این مراسم محمد ناظمی هرندی مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ضمن قدردانی از کارگزاران صنعت، مسئولان و مردم شهر چمگردان که با چنین اقداماتی کمک میکنند تا همکاری‌های قوی‌تری بین منطقه و صنایع همجوار کلید زده شود، افزود: وقتی مسئولان و صنعتگران دست در دست یکدیگر بر توسعه پایدار تمرکز میکنند، این باعث میشود که در نهایت برای این مرز و بوم ارزش خلق شود.
تأثیر زیرساختهای اقتصادی بر رونق اقتصادی در جامعه یکی دیگر از مباحثی بود که مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه به آن اشاره و تصریح کرد: از آنجایی‌که نگاه ارزشی و دید باز شهرداری، شورای شهر و مردم شریف این شهر به اهمیت صنعت بسیار جامع و بلندمدت است، به یقین این رویکرد، کمک خواهد کرد که در سالهای آینده توسعه این شهر با سرعت و کیفیت بالاتری شکل گیرد.
وی مشارکت در عمران و آبادانی کشور را یکی از اصلی ترین مأموریتهای گروه فولاد مبارکه خواند و با بیان اینکه فولاد مبارکه بخشی از حرکتی است که میتواند به دست مردم منطقه به توسعه اقتصادی کشور کمک کند، افزود: میلیونها نفر از هموطنان به طور مستقیم و غیرمستقیم در قالب سهام های مختلف از جمله سهام عدالت از سود فولاد مبارکه منتفع می شوند، بدیهی است در حالی مردم میتوانند از این سهام بهره مند شوند که در این شرکت تولید اقتصادی انجام شود.
ناظمی هرندی با تأکید بر اینکه مسئولان شرکت فولاد مبارکه خود را بخشی از همه مردم ایران میدانند و معتقدند همه افتخارات فولاد مبارکه از آن ملت است، خاطرنشان کرد: به طورکلی فولاد مبارکه به گستردگی کل ایران است چراکه این بزرگترین هلدینگ فولادی کشور در بخشهای مختلف کشور از منطقه خواف در استان خراسان گرفته تا فولاد هرمزگان در جنوب کشور، فولاد چهارمحال و بختیاری و فولاد امیرکبیر کاشان سرمایه گذاری و اشتغالزایی ایجاد کرده است.
وی افزود: در نگاه مدیریت فولاد مبارکه در بخش توسعه و تکامل منطقه‌ای، همواره تلاش شده است که در تعامل این شرکت با مناطق همجوار، رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و بهبود شرایط زیست محیطی  مطابق با استانداردهای جهانی مدنظر قرار گرفته شود و این مهم همواره با جدیت پیگیری میشود. مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: اگر صنعت و منطقه همدل و همزبان به منافع ملی فکر کنند، به یقین نفع هر دو طرف حاصل خواهد شد، بدون اینکه هیچیک از طرفین متضرر شوند و این رویکردی است که در مدیریت گروه فولاد مبارکه وجود دارد.
مجتمع فولاد سبا از استانداردهای جهانی در بخش زیست محیطی  برخورداراست
در ادامه این مراسم، احمد احمدیان مدیر مجتمع فولاد سبا با ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد مجتمع فولاد سبا نیز گفت: پس از اینکه مجتمع فولاد سبا در سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۸۵ هم به شرکت فولاد مبارکه واگذار شد، مدیریت فولاد مبارکه بنا را بر آن گذاشت تا از سال ۸۹ توسعه های این واحد صنعتی را پایه گذاری نماید.
وی با بیان اینکه در آغاز بهره برداری ، ظرفیت کارخانه ۷۰۰ هزار تن بود و در آینده نزدیک با به بهره برداری  رسیدن طرحهای توسعه به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید، گفت: این کارخانه استعداد رسیدن به ظرفیت۲ میلیون تن را نیز دارد.
احمدیان در خصوص تکنولوژی مجتمع فولاد سبا گفت: تکنولوژی به کار گرفته شده در این مجتمع به ویژه در بخش استانداردهای زیست محیطی  کاملاً به روز و مطابق با استانداردهای جهانی است و تلاش شده است با سرمایه گذاری و صرف مبالغ قابل توجه ارزی و ریالی شرایطی فراهم کنیم که شهروندان محترم همجوار این شرکت به هیچ عنوان نگرانی نداشته باشند.
وی در همین خصوص تصریح کرد: از تعداد ۱۸ کوره قوس الکتریکی موجود در فولادسازی‌های کشور، کوره قوس الکتریکی توسعه یافته مجتمع فولاد سبا از بالاترین تکنولوژی غبارگیر برخوردار است.
مدیر مجتمع فولاد سبا خاطرنشان کرد: اگرچه تهیه و نصب تجهیزات زیست محیطی  پیشرفته بر روی کوره قوس الکتریکی سبا به میزان ۳۳ درصد هزینه های توسعه این شرکت را افزایش داد، اما مدیریت فولاد مبارکه و سبا بر این اعتقاد است که این هزینه نوعی سرمایه گذاری در بخش توسعه و تکامل منطقه ای بوده است.
وی افزود: شهروندان محترم شهر چمگردان اطمینان خاطر داشته باشند که مجتمع فولاد سبا همسایه‌ای پر خیر و برکت و بی آزار برای شهر چمگردان خواهد بود، به ویژه اینکه با تمهیدات اتخاذ شده امکان ایجاد هرگونه آلایندگی برای منطقه به صفر رسیده است، به نحویکه ورودی مجتمع فولاد سبا گندله و خروجی آن کلاف گرم خواهد بود. بنابراین تمامی تدابیر لازم برای آرامش و همجواری مسالمت آمیز فولاد سبا با شهر چمگردان در نظر گرفته شده است.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 1108
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )