تصویر روز
بازدید مدیران و کارشناسان سازمان بورس اوراق بهادار از شرکت فولادمبارکه


مدیران و کارشناسان سازمان بورس اوراق بهادار، ضمن بازدید از خطوط تولید فولادمبارکه، طی جلسه‌ای با حضور امیرحسین نادری، معاون اقتصادی و مالی این شـــرکـــت، با آخــــــرین دستاوردهای فولادمبارکه در تولید انواع محصولات فولادی و برنامه‌های آن در توسعۀ خطوط و راهکارهای کاهش هرچه بیشتر هزینه‌ها آشنا شدند.
در حاشیۀ این بازدید، خبرنگار فولاد با برخی از مدیران و کارشناسان این سازمان گفت وگو کرده است که ماحصل آن پیش روی شما خوانندگان محترم خبرنامه قرار دارد؛
علی بیگ‌زاده مدیر نظارت بر بازار اولیه بورس:
در بازار سرمایۀ کشور، فولادمبارکه هم ازلحاظ سرمایه و هم ازنظر ارزش بازار، یکی از شرکتهای بزرگ و مطرح است.
ازآنجاکه این شرکت ازنظر کار و تولید و ایفای نقش در بازارهای داخلی و صادراتی از وضعیت باثبات و مناسبی برخوردار است و نقش کلیدی در بازار سرمایه دارد، در ادوار مختلف سهامداران این شرکت از آن بهرهمند شدهاند.
با توجه به معیارهای اطلاع رسانی که در بورس وجود دارد، این شرکت ازلحاظ معیار قابلیت اتکا، به روز بودن اطلاعات و ارائۀ به موقع آن در وضعیت مناسبی قرار دارد. درعین حال، علیرغم همۀ مشکلات اقتصادی که در سالهای ۹۴ و ۹۵ گریبان گیر صنعت و بسیاری از شرکتهای داخلی شده بود، خوشبختانه این شرکت با مدیریت مناسب و تلاش کارکنان خود توانسته است، سودآوری مناسب و پایداری برای سهامداران به ارمغان آورد.
عملکرد فولادمبارکه به اهداف اقتصاد مقاومتی جامۀ عمل پوشانده است. این شرکت با اجرای طرحهای توسعه در گروه خود در بخش فولاد که یک کالای استراتژیک است، به خوبی توانسته است ظرفیتهای بالقوۀ خود را بالفعل کند و امیدوارم با مدیریت خوب فولادمبارکه این وضعیت ادامه یابد.
سعید محمدعلیزاده - مدیر نظارت بر ناشران بورسی
فولادمبارکه در بازار سرمایه نقش بسیار مؤثری ایفا کرده و از باب گزارشگری مالی و سودآوریهای مناسبی که در سالهای گذشته داشته و همچنین ازنظر طرحهای توسعه‌ای که همواره اجرا و به بهره وری رسانده است، جزء شرکتهای خوب کشور به شمار میآید. امیدواریم این شرکت در مسیر توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور هرروز بهتر از روز قبل ایفای نقش کند.
اقدامات فولادمبارکه ازنظر رویۀ اطلاع رسانی به ذینفعان و سهامداران و شفاف سازی مالی و اقتصادی در سطح خوبی قرار دارد و انتظار می رود این روند همچنان ادامه یابد.
ازآنجاکه فولاد جزء صنایع پایه و مادر است و در رشد و بالندگی صنایع بالادست و پائین دست و همچنین در رشد اقتصادی کشور نقشی انکارناشدنی دارد، تولید محصولات کیفی با گریدهای مختلف در فولادمبارکه میتواند در ایجاد ارزش افزوده برای کشور و ذینفعان این شرکت بسیار مؤثر باشد.
وحید روشن‌قلب - رئیس ادارۀ نظارت بر ناشران بورسی
در جریان بازدید از شرکت فولادمبارکه با فعالیتها و توانمندی این شرکت بیشتر آشنا شدیم. این شرکت هر روز نسبت به قبل بیشتر توسعه می یابد و به جلو حرکت میکند و پرفروغ تر از قبل در بازار سرمایه نقش آفرینی می کند.
این شرکت در مواقع لزوم، درخصوص عملکرد خود، گزارشها و اطلاعات موردنیاز سهامداران را تأمین و اطلاع رسانی کرده و به واسطۀ تعامل خوب و سازنده با سازمان بورس، هر جا نیاز به اطلاع رسانی تکمیلی بوده، همکاری مناسبی داشته است.
اینکه بخش بزرگی از فناوری و تجهیزات این شرکت در خطوط تولید و توسعه، با اتکا بر فناوری داخلی و توانمندی های بومی شکل گرفته است، به واقع به بار نشستن سیاستهای اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور گذاشته است.
علی اکبر خادم - کارشناس مسئول سازمان بورس
فولادمبارکه در حال حاضر یکی از مؤثرترین شرکتها در بازار بورس است و تقریبا هرروز جزء نمادهای پربازدید بازار است. معاملات این شرکت هرروز رصد می شود. مسیر حرکت این شرکت به نوعی نشان دهندۀ جهت فعالیت صنعت فولاد کشور است. فولادمبارکه در بخش سهام خود همیشه از رشد پایداری برخوردار بوده است. سهامدارانی که دید بلندمدت دارند، بیشتر به سمت فولادمبارکه می آیند؛ چون به استحکام و بنیاد این سهم اعتقاد دارند.
یکی از مؤلفه های اقتصاد مقاومتی، تبدیل شدن اقتصاد کشور به اقتصاد غیرنفتی و اتکای هرچه بیشتر به تولید در بخش صنعت است و این موضوع به خوبی در فولادمبارکه در جریان است. این شرکت علاوه بر تأمین بازارهای داخلی، بخشی از تولید خود را به صادرات و ارز آوری اختصاص داده است که جای قدردانی دارد.
محمدعلی شیرزاده - مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس
حضور شرکتهای بزرگی همانند فولادمبارکۀ اصفهان در بورس به نفع سهامداران است. این شرکتها برای انجام طرحهای توسعۀ خود نیاز به تأمین سرمایه دارند و ازآنجاکه همواره سوددهی مناسب و مطمئنی برای سهامداران خود داشته اند، هم سهامدار به سود خود میرسد و هم شرکت با جلب اعتماد مردم، سهام خود را به فروش میرساند و منابع مالی موردنیاز را برای اجرای طرحهای توسعۀ خود تأمین می کند.
یکی دیگر از ویژگیهای بارز فولادمبارکه، شفافیت اطلاع رسانی دربارۀ سهام آن است که در این شرکت به خوبی صورت می گیرد.
طهماسب زاده - رئیس ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بورس
یکی از افتخارات بازار سرمایه این است که شرکتهای بزرگی چون فولادمبارکه در آن فعال هستند. حجم ارزشی که فولادمبارکه در بازار سرمایه دارد باعث ارتقای بازار سرمایه شده است. سودآوری مناسب شرکت فولادمبارکه و روند متعادل قیمت آن این خوش بینی را در سهامداران و سرمایه گذاران پدید آورده و باعث شده در بازار فعال باشند.
طی چند سال اخیر فولاد ازلحاظ شفاف سازی اطلاعات در بازار سرمایه از بهترین ها بوده است.
به نظر میرسد اگر واردات فولاد کنترل شود و از تولید داخلی حمایت بیشتری به عمل آید، سودآوری بیشتری نیز عاید سهامداران و ذینفعان خواهد شد.
مهدی محمودی - کارشناس اداره نظارت برناشران بورسی
به عنوان کارشناس مستقیم ادارۀ نظارت بر ناشران بورسی در جریان اطلاع رسانی خوب فولاد مبارکه هستم. هنگام بروز هرگونه تغییر در نرخهای داخلی و جهانی در محصولات فولادی و تعدیل هایی که بعضا در درآمد و پیش بینی هر سهم رخ میدهد و ممکن است قابلیت اتکای اطلاعات را تحت تأثیر قرار دهد، خوشبختانه فولادمبارکه به سهامداران خود اطلاع رسانی میکند و از این نظر در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
با توجه به اینکه اطلاعات پیش بینی تابعی از متغیرهایی است که قسمتی از آن در دست مدیران شرکت و قسمتی از آن ریسک سیستماتیک است و از حیطۀ کنترل مدیران خارج میشود، فولادمبارکه به لحاظ کلی شرکتی با سودآوری پایدار و مطمئن برای سهامداران بوده است.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 833
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )