تصویر روز
استقبال رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از طرحهای زیست محیطی فولاد مبارکه اصفهان


معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس حفاظت سازمان محیط زیست کشور در جریان برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست پس از بازدید از غرفه فولاد مبارکه با آخرین دستاوردهای زیست محیطی اين شرکت آشنا شد.

خانم ابتکار در اين بازديد از طرحهای پیشنهادی شرکت فولاد مبارکه در زمینه تثبیت ریزگردها به کمک سرباره فرآوری شده سرد و تصفیه و بازچرخانی پسابهای خانگی درچرخه صنعت، استقبال کرد و راهکارهای اجرایی شدن و بکارگیری اصولی این طرحها را با مسئولین محیط زیست فولاد مبارکه در میان گذاشت.

به گزارش خبرنگار فولاد مبارکه معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نيز با تأکید بر اینکه دست‌یابی به توسعه پایدار بدون رعایت الزامات حفاظت محیط زیست امکان‌پذیر نیست تصریح کرد: به همین منظور باید با همکاری بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد برای رسیدن به این هدف و همچنین نیل به توسعه اقتصادی همگام با پیشرفت در زمینه مباحث زیست محیطی تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه با شعار اقتصاد سبز، اقتصاد مقاومتی برپا گردیده است از این رو دولت نیز به این مهم تاکید دارد که باید با برنامه‌ریزیهای حساب شده به پیشرفت اقتصادی، صنعتی و کشاورزی در سایه رعایت قوانین زیست محیطی کمک کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: خوشبختانه این نمایشگاه با استقبال خوب بخش‌های خصوصی، دولتی و سازمانهای مردم نهاد مواجه شده است و از آنجایی که مسئله محیط زیست یک مسئله جهانی است ما شاهد هستیم که از کشورهای مختلفی به منظور حفظ و پایش هرچه بیشتر محیط زیست در این نمایشگاه حاضر شده‌اند.

خبرنگار فولاد مبارکه در طول برگزاري اين نمايشگاه با برخی از بازدیدکنندگان غرفه فولاد مباركه گفتگو نموده است که مي خوانيد: 

سرگی دونسکو وزیر محیط زیست روسیه گفت: در این نمایشگاه مشاهده کردیم که فعالیت‌های مربوط به بازیافت و مدیریت پسماند در شرکتهای مختلف ایران انجام و در نمایشگاه اطلاع‌رسانی شده است. که اين اقدامات باعث خوشحالي است. طی برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی پیش آمد تا با دستاوردهاي فولاد مبارکه و شرکتهای دیگر که در زمینه‌ی حفظ محیط زیست فعاليت داشته‌اند، تبادل اطلاعات داشته باشیم.

آقای«سکي» قائم مقام محیط زیست ژاپن نیز پس از بازدید از غرفه‌ی فولاد مبارکه و سایر غرفه‌های حاضر در نمایشگاه طی سخنانی گفت: دست‌یابی به توسعه پایدار هدف مشترک همه کشورهاست به همین دلیل باید بخش خصوصی حضور پررنگ‌تری در حل مسایل زیست محیطی داشته باشد و با جمع‌آوری اطلاعات و تبادل آنها با همکاری دولت نسبت به حل مشکلات و معضلات موجود اقدام نماید.

گفتنی است: چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست 2 تا 5 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 2188
5.7/10 (تعداد آرا 32 نفر )

ارتقاء امنیت وب با وف بومی