تصویر روز
وزیر صنعت، معدن و تجارت: فولاد مبارکه دریایی از تولید علم است


وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح سه طرح در شهرستان آمل با بیان این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه صنعت و به ویژه فولاد به موفقیت‌های ارزشمندی دست یافته ایم، گفت: فولاد مبارکه به عنوان مولود انقلاب اسلامی دریایی از تولید علم است؛ از این رو می توان با ظرفیتهای موجود، برای توسعۀ صنعت گام‌های بیشتری برداریم.
محمد شریعتمداری در همین زمینه با تأکید بر اینکه مردم در حال تلاشند و این تلاش کشور را به موفقیتهای بیشتر رهنمون می نماید، افزود: کشور ما در همۀ موارد دارا و تواناست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت فعلی تولید فولاد کشور را ۳۰میلیون تن اعلام کرد و گفت: در ۵۱هزار مترمربع از نقاط مختلف کشور، واحدهای تولیدی در حال ساخت داریم و ۱۷هزار جواز تأسیس صادر و طی روزهای اخیر، ۴۰۰ واحد صنعتی کوچک در کشور افتتاح شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۵۷، تولید مس در کشور تقریبا صفر بوده است، افزود: اما امروز ظرفیت تولید مس حدود ۴۵۰هزار تن است و در دولت یازدهم که تحریم‌ها هنوز باقی بود، کارها درزمینه مس توسعه یافت.
شریعتمداری با تأکید بر درمان زخم بیکاری، خاطرنشان کرد: دارایی‌های کشور زیاد است؛ باید مشکلات را تحمل و کارآفرینی را بیشتر کنیم و گسترۀ فعالیتها را با کمک هم افزایش دهیم.
وزیر صنعت با اذعان به اینکه فتح بازار دنیا با برندینگ صورت میگیرد، از توسعۀ برندینگ حمایت کرد و گفت: با توسعۀ تولید موفق میشویم و باید مبدأ را برای مقصد طراحی کنیم و برای تولید داخلی باید یارانه داد.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 999
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )