تصویر روز
رشد 53 درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه


در اولین پیش‌بینی سود سال مالی 96 عنوان شد؛
رشد 53 درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه


 

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از رشد 53 درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه در اولین پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/1396 به‌صورت حسابرسی نشده خبر داد.
امیر حسین نادری در همین رابطه افزود: شرکت فولاد مبارکه با سرمایه 75،000 میلیارد ریال، سود هر سهم خود را با 53 درصد افزایش نسبت به آخرین پیش‌بینی سال 95 مبلغ 253 ریال اعلام نموده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت فولاد مبارکه همچنین برای سال 1396 مقدار 6 میلیون و 979 هزار تن‌فروش انواع محصول را  به ارزش 119 هزار و 937 میلیارد ریال پیش‌بینی کرده است که  این میزان فروش، نسبت به مقدار فروش محصول در سال 95، 11 درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین پیش‌بینی ارزش فروش محصولات در سال 96 رشد 21 درصدی را نشان می‌دهد.
معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اصفهان از قیمت فروش محصولات به‌عنوان عامل اصلی اثرگذار بر روی سودآوری یاد و اظهار امیدواری کرد: در صورت ثبات قیمت‌های فروش در محدوده‌ی فعلی چشم‌انداز سودآوری شرکت در سال آتی بسیار روشن باشد.  
وی در خصوص دیگر علل اصلی رشد فروش شرکت افزود: با توجه به بهره‌برداری از ماشین ریخته‌گری شماره 5 در سال جاری و اضافه شدن محصولات این خط به سبد محصولات در سال آتی، مقدار تولید و فروش در بودجه سال 96 نسبت به سال 95  افزایش‌یافته است. ضمن اینکه تمرکز شرکت بر تأمین محصول موردنیاز مشتریان داخلی و حفظ مشتریان خارجی نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر این مهم است به‌طوری‌که 76 درصد میزان فروش پیش‌بینی‌شده برای مشتریان داخلی و 24 درصد از کل فروش برای صادرات در نظر گرفته‌شده است.
نادری بابیان اینکه پیش‌بینی شرکت برای سال 96، دستیابی به سود خالص 18 هزار و 991 میلیارد ریال پس از کسر کلیه هزینه‌ها می‌باشد، ادامه داد: این میزان سود نسبت به سال 95 رشدی به میزان 53 درصدی را نشان می‌دهد.
معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه افزود: یکی از نکات بارز بودجه سال 1396 پیش‌بینی بودجه‌ای به میزان 10 هزار و 100 میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های توسعه است که در صورت بهره‌برداری و تکمیل ظرفیت توسعه‌های مذکور ازجمله توسعه گندله‌سازی سنگان امکان افزایش سودآوری از محل طرح‌های نامبرده برای مجموعه فولاد مبارکه به وجود خواهد آمد.

 

                                                                                                                                                                                                    


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 4813
8.9/10 (تعداد آرا 7 نفر )