تصویر روز
رئیس تعمیرات واحدهای احیا مستقیم ۱ و ۲ فولاد مبارکه خبر داد: افزایش ظرفیت موتور و فن مکندۀ گازشکن مدول A واحد احیا مستقیم ۱


رئیس تعمیرات واحدهای احیا مستقیم ۱ و ۲ فولاد مبارکه، از اجرای موفقیت آمیز طرح افزایش ظرفیت موتور و فن مکندۀ گازشکن (ریفورمر) مدول A واحد احیا مستقیم شمارۀ ۱ فولاد مبارکه خبر داد.
رضا خادم کیمیایی با بیان اینکه اجرای موفقیت آمیز این پروژه همزمان با توقف سالانۀ این واحد در تیرماه سال جاری انجام شد، افزود: اجرای این پروژه ظرفیت این فن مکنده را از ۲۳۴ هزار مترمکعب بر ساعت به ۲۸۵ هزار مترمکعب بر ساعت افزایش داد.
وی پایین بودن ظرفیت مکش این فن و محدودیتهای ناشی از آن را در تولید، دلیل اصلی اجرای این پروژه دانست و اضافه کرد: این مشکل با ارتقای ظرفیت موتور و فن مربوط برطرف و منجر به بهبود فرایند و افزایش تولید آهن اسفنجی شد.
در همین خصوص قاسم خوشدل‌پور، رئیس مرکز اجرای پروژه های تعمیراتی و اصلاحی تعمیرات مرکزی نیز با تأکید بر اینکه پس از برگزاری جلسه های متعدد کارشناسی با بهره بردار، عملیات اجرا، نظارت و تهیۀ متریال مصرفی موردنیاز به تعمیرات مرکزی محول شد؛ در خصوص اهم اقدامات انجام شده در این طرح اظهار کرد: به منظور افزایش ظرفیت این فن، اقداماتی از قبیل دمونتاژ موتور و فن، اصلاح فونداسیون، بالانسینگ فن، اصلاح سیستم خنک کاری، عایق کاری مجموعۀ فن و راه اندازی مجدد انجام شد.
وی یادآوری کرد: فعالیتهای اجرایی این پروژه همزمان با توقف سالیانه مدول A و با رعایت کامل اصول فنی، ایمنی و مسائل زیست محیطی مطابق با زمانبندی و با موفقیت انجام شد.
بهروز خسروی، تکنسین ناظر اجرای پروژه های تعمیراتی و اصلاحی در ادامه درخصوص اجرای این پروژه اضافه کرد: به منظور کاهش دما و صوت تجهیزات دوار در عایقکاری بدنۀ کیسینگ فن، از دو لایه پشم و سنگ ضدصوت و نیز یک لایه لاینرسربی و ورق گالوانیزه استفاده شد.
کیمیایی در پایان، ضمن ابراز خرسندی از کاهش زمان و هزینه در انجام این پروژه که با بهره گیری از دانش فنی و تلاش کارکنان محقق شد، از حمایت های تعمیرات مرکزی و تعمیرات و تولید احیا مستقیم، دفتر فنی تعمیرات، مرکز اجرای پروژه های تعمیراتی و اصلاحی و سایر همکارانی که در انجام موفقیت آمیز این پروژه مشارکت کردند، قدردانی کرد.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 1221
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )