تصویر روز
در خروجی واحد تاندم پیوسته انجام شد؛طراحی و راه اندازی سیستم مانیتورینگ ماشین جوش مقاومتی


با به پایان رسیدن موفقیت آمیز پروژۀ طراحی و راه اندازی سیستم مانیتورینگ (HMI) ماشین جوش چشمی کلاف در خروجی واحد تاندم پیوسته ناحیۀ نورد سرد فولاد مبارکه و ذخیرۀ تمامی هشدارهای ایجادشده در این بخش، زمینهای فراهم شد تا این تجهیز حساس با دقت و سرعت بیشتری عیب یابی و از توقف دستگاه و خط تولید تاندم جلوگیری شود.
بهروز شفیعی، کارشناس تعمیرات برق و اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نورد سرد فولادمبارکه، در این خصوص افزود: پس از انجام فرایند نورد ورق در تاندم پیوسته، در بعضی موارد، لایۀ داخلی کلاف دچار افتادگی میشود که این موضوع در فرایندهای بعدی تولید، مشکلاتی ایجاد میکرد که برای رفع آنها، دستگاه جوش چشمی کلاف به منظور ایجاد تعداد مناسبی نقطه جوش بر روی لایۀ داخلی کلاف، استفاده میشود.
وی در خصوص دلایل اجرای این پروژه، تصریح کرد: تنها روش ارتباطی برای رفع اشکالهای ماشین جوش مقاومتی، وصل شدن به PLC و بررسی برنامه بود که به دلیل نبود سیستم مانیتورینگ، روند عیبیابی در این دستگاه، بسیار پیچیده شده بود و این امر توقف خود تجهیز و درنهایت توقف خط تولید تاندم را به دنبال داشت. برای رفع این مشکل سیستم مانیتورینگ ماشین جوش با استفاده از نرمافزارWonderware Intouch طراحی و راه اندازی شد.
کارشناس تعمیرات برق، اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نورد سرد مهمترین مزایای اجرای این پروژه را قابلیت ردیابی تمامی مراحل دستگاه در HMI، راحتتر و سریعتر شدن عیب یابی دستگاه، کاهش توقف خود تجهیز و توقف خط و نیز تسلط و مهارت کارکنان تعمیرات برای عیبیابی تجهیز دانست.
شفیعی در پایان از حمایتهای مدیریت ناحیه، رئیس خطوط نورد، کارشناسان تعمیرات و تولید خطوط نورد و سایر کارکنانی که در اجرای این پروژه مشارکت کردند، قدردانی کرد.


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن پیام :
 

تعداد بازدید : 1023
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )